Su kaçağının Hangi Daireden Geldiğini Nasıl Anlarız ?

Su kaçağının hangi dairede olduğunu anlamak için eğer kendi çabalarınız ile bu soruya cevap bulmak istiyorsanız  belli şeyler yapmanız gerekir. Günümüz koşullarından su kaçağı bir çok kişinin başına gelmiş can sıkıcı bir sorundur. Hatta ve hatta bu durumdan dolayı komşu ile kötü olan kavga eden ve öldürülen insanlar bile karşımıza çıkmıştır.

Suyun akışkan özelliği yüzünden bazen damlama yapan yer ile su kaçağının olduğu yer çok farklı olabilir. Bu çoğu kez kullanıcıları ve hatta bazen bizi bile şaşırtabiliyor. O yüzden su damlayan yere bakarak su üst daireden geliyor deme şansımız yoktur. Çünkü şu andaki yapılan konutlarda bazen bir katta 4 veya hatta bazen 6 daire bile olabiliyor. Bunlar bitişik nizam dediğimiz  şekilde de yapıldığı için banyolar vay mutfaklar yan yana olabiliyor.

İşte bu durum üst kattan damlayan suyun nereden geldiğine tam manası ile emin olamadığımız durumlara yol açıyor. Eğer profesyonel bir destek alarak bu işi çözüme kavuşturmak istiyorsanız Trakya Tesisat firmamızı arayarak destek alabilirsiniz.

Ancak en azından suyun hangi daireden geldiğini bulmak istiyorsanız biraz uğraşmanız gerekebilir. İşte bu durumda önce şüphelenilen dairenin havalandırma boşluğu var ise oradan gözle bir kontrol edebilirsiniz. Oradan net bir sonuç alamadıysanız. Üst dairenin saati kontrol edilebilir. Eğer içeride her hangi bir musluk veya yer açık olmadığı halde su saati dönüyor ise o daire üzerinde çalışma yapılabilir. Ama bazı kaçaklar o kadar ince olur ki bunu saatten anlayamazsınız. bu hali ile sonuç alamayabilirsiniz.

O zaman komşunuz ile anlaşarak komşunuzun evde olmadığı günlerde su saatinin vanasını kapatarak sizin damlayan bölgenizdeki değişikliği kontrol edebilirsiniz. Eğer su kaçağı kesiliyor ise o daireden olma ihtimali yüksektir. Ancak bu durum hemen etkisini göstermeyebilir. Çünkü damlayan bölge hemen kurumaz veya da azalma yapmayabilir. İşte bunun için en nihayetinde su kaçak tespit firması olan Trakya Tesisat tan destek almanızdır.