Saray Su Kaçak Tespiti

Saray Su Kaçak Tespiti; firmamızın profesyonel olarak verdiği hizmetlerdendir.Bu tür problemler özel ekipman ve tecrübe gerektiren işler olduğu için bu sektörde uzun yıllardır çalışan firmamızdan bu konuda destek isteyebilirsiniz.

Evlerimizde veya kullandığımız iş yerlerinde meydana gelen tesisat problemleri bazen basit gibi görünse de can sıkıcı olaylara sebep olabilir. Uzun süre kullanılan tesisatlarda zamanla oluşan korozyon,genleşme,yanlış yapılan işçilik,kullanılan malzeme ve işi bilmeyen kişilere yaptırılan işler yüzünden insanlar tesisat ile alakalı çok sıkıntı yaşamaktadır. Konut yapımında yapılan yanlış uygulamalar ,bilinçsiz işçilik ve kontrol , kullanılan adi ve sertifikasız malzeme ev sahibi ve kiracıların sıkıntı yaşamasına sebep oluyor. Hatta bu sıkıntılar o kadar fazlalaştı ki bu konu ile alakalı neredeyse yeni bir sektör oluştu.Bu yanlış uygulamaların yol açtığı su kaçakları eski yöntemler ile daha maliyetli ve uzun  zaman kayıplarına sebep oluyordu. Teknolojinin gelişmesi ile  yeni nesil cihazlar ile bu hataları gidermek daha kolay oldu.

Saray Su Kaçağı tespiti

Saray su kaçağı tespiti

Konut ve iş yerlerinde su kaçağı tespiti yapmak için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Eski yöntemlerle yapılan su kaçak tespiti sırasında sızıntının olduğu yeri bulmak için belirli yerlerin tahrip edilmesi gerekmektedir. Oysa teknolojik cihazlarla yapılan işlemde herhangi bir yerin kırılmasına gerek yoktur.Saray su kaçağı tespiti özel makineler ile son teknoloji ile üretilen cihazlarla yapılan su kaçak tespitleri eğitimli personellerimiz  tarafından gerçekleştirilmektedir. Görüntülü ve sesli yapılan işlemlerde sızıntının olduğu yer tam olarak tespit edilmekte, bunun sonucunda da onarım işi güvenli bir şekilde yerine getirilmektedir. Profesyonel ekipler aracılığı ile gerçekleştirilen hizmet kusursuz olarak yerine getirilmekte, müşterinin beklentileri en üst seviyede karşılanmaktadır. Gider borularındaki sızıntılar kamera sistemi ile tespit edilirken temiz su tesisatındaki sızıntılar da ses dalgalarının yaydığı frekans ile bulunmaktadır.

Su kaçağı, duvarda ya da tavanda meydana gelen su damlacıkları sayesinde anlaşılabilir. Kimi zaman da sızıntı gözle görülemeyebilir. Gözle görülmeyen sızıntılara gizli kaçak adı verilmekte, bu kaçak genelde komşunun haber vermesi ile anlaşılmaktadır.Çünkü su kaçağı bazen sızıntı yaptığı daireye hiçbir etki göstermeyebilir. Daha çok alt komşunuza veya da yan komşunuzdan da çıkabilir. Bu suyun akışkan ve kendine yol bulmasından kaynaklı bir sorundur. Önceki dönemlerde bu sızıntıların ortadan kaldırılması hem zahmetli hem de maddi boyutu oldukça fazla oluyordu. Çünkü kaçağın yerini tespit etmek için bazen bütün bir duvarın ya da fayansın kırılması gerekebiliyordu. Oysa teknoloji ilerledikçe bu kaçakları modern yöntemlerle tespit eden cihazlar geliştirildi. Kurumsal firmalar da su kaçağı tespitini modern cihazlar ile birlikte yapmaya başladı. Bu cihazları kullanabilecek eğitimli personeli de bünyelerinde barındıran kurumsal firmalar, böylece hem zahmetsiz hem de maddi külfet gerektirmeyen yöntemi kullanmaya başladı. Sizde Saray Kırmadan su kaçak tespiti yapan tesisatçı arıyorsanız firmamıza ulaşarak destek alabilirsiniz.