Petek Temizliğinin Önemi ve Faydaları

Petek Temizliğinin Önemi; Birçok kişinin üzerinde durmadığı fakat  üzerinde  önemle durulması gereken bir konudur. Evlerimizde ve iş yerlerinde ısınmak için kullanılan kombilerden daha fazla verim almak ve daha çok ısınmak için kombi bakımının yanında petek temizliğinin de yapılması gerekir. Petek temizliği; kombi bakımı gibi her sene yapılan bir işlem değildir. Genel olarak kullanıcılar  petek temizliği  faydaları konusunda pek fazla bilgi sahibi değildir. Zaten kombi bakımı yapan birçok yetkili servislerde  peteklerin temizliğini yapmak için her hangi bir işlemde bulunmazlar. Sadece peteklerini içerisinde olan kirli suyu boşaltıp bu şekilde peteklerin bakımını yaptıklarını söylerler. Bazen de petek içerisine bir kimyasal dökerek peteğin kendi kendini temizlemesini umarlar. İşte bu sizin için bir çözüm değildir. Aslına bakılırsa insan anatomisine bakarak yorum yaptığınızda kombiyi bir kalp şeklinde değerlendirirsek petek ve tesisatı da damar yolları gibi düşünün. Damar yolları tıkalı ise kalbin kan pompalaması bir şey ifade etmeyeceği gibi petek ve tesisat da tıkalı ise kombinin çok iyi yanması veya sıcak su basması çok ta bir şey ifade etmez. İşte bu yüzden petek ve tesisat bakımının önemi bu sayede ortaya çıkmaktadır.

Petek temizliğinin faydaları

Petek Temizliğinin Faydaları

Petek ve tesisat içerisinde ısınmayı sağlamak için kullanılan dışarıdan gelen  şebeke suyudur. Şebeke suyu içerisindeki kireç ve toprak atıkları peteklerin içerisinde birikerek orada bir tabaka oluştururlar. Bu gelen pislik peteklerin içerinde bulunan koruma yağı ile birleştiğinde balçık gibi katılaşmaya başlar.Gün geçtikçe bu tabaka kalınlaşarak peteklerin ısınmasını ve dolayısıyla da ortamın ısınmasını engeller. Siz de ısınmak için kombinin derecesini yükseltirsiniz. Kombinin bakımını yaptırdığınız halde neden ısıtmadığı konusunda düşünmeye başlarsınız. Ama aslında düşünmeniz gereken şey başkadır. Acaba petekler neden ısıtmıyor, peteklerde mi bir sorun var sizin sormanız gereken asıl soru budur. Eğer peteklerin sadece üstü ısınıp altı ısınmıyorsa,kombinin filtresi sürekli tıkanıyorsa  ise işte o zaman sorun petek ve tesisatdadır. Bu sıkıntıdan kurtulmak için düzgün bir firma ile  petek temizliği işlemi yaptırmak gerekir.

Hizmet Alanları…

♦ Çerkezköy Petek Temizleme         ♦  Kapaklı Petek Temizleme        ♦  Saray Petek temizleme   ♦    Kızılpınar  Petek Temizleme        ♦  Veliköy Petek Temizleme   ♦  Veli meşe Petek Temizleme     ♦   Karaağaç Petek Temizleme  ♦ Yoncalı Petek Temizleme