Petek / Radyatör Vanalarından su kaçırma

Petek vanalarından su kaçırma problemi tüm kalorifer tesisatı kullanıcılarında belli kullanımdan sonra ortaya çıkmaktadır. Evlerimizdeki peteklerin kontrolünü sağlamak için vanaları kullanırız. Bu vanalar giriş ve çıkış olarak bağlantı yapılarak peteklere takılmaktadır.

Radyatör vanaları montaj edilirken bağlantı yerlerine sargı dediğimiz keten,teflon,veya silikonlu ip tarzı şeyler sarılarak sızdırmazlık sağlanır. Bu bağlantılar eğer düzgün sarılmaz ise su kaçağına sebebiyet verebilir. Ayrıca radyatör vanaları sadece peteğe montaj edilmez bir de peteğe kombiden gelen bağlantı borularına da entegre edilir. Bu sayede kombiden gelen suyun kontrolü bu vanalar sayesinde sağlanır.

Kalorifer peteklerinde su kaçağı meydana geliyor ise sistemin yani kombi de bulunan basınca etki eder. Yani kombi belli bir basınçta çalıştığı için eğer bu basınç yeterli gelmez ise kombi otomatik olarak kendini emniyete alarak çalışmaz. İşte bu yüzden peteklerde oluşan su kaçakları sistemin çalışmasını dahi etkileyebilir. Bu yüzden hem petek vanası alırken hemde petek montajı yaparken kaliteden ödün vermeyin. Kalite ucuz değildir. Ne ucuz yapılan işten ne de ucuz alınan işten hayır gelmez. Firmamızdan Kalorifer peteği su kaçağı,radyatör vanası su kaçırma sorunu,Peteklerden su sızdırma gibi ısıtma problemlerinde destek isteyebilirsiniz.

Çerkezköy Petek montajı, Çerkezköy Petek Vanası değişimi,Çerkezköy Petek değişimi,Çerkezköy petek su sızdırması,Çerkezköy ısınmayan petek,Çerkezköy petek su damlatıyor, Kapaklı Petek montajı, Kapaklı Petek Vanası değişimi,Kapaklı Petek değişimi,Kapaklı petek su sızdırması,Kapaklı ısınmayan petek,Kapaklı petek su damlatıyor,Saray Petek montajı, Saray Petek Vanası değişimi,Saray Petek değişimi,Saray petek su sızdırması,Saray ısınmayan petek,Saray petek su damlatıyor,