Mutfak Gider Borusu Tıkanıklığı Açma

Mutfak Gideri tıkanma sorunu; bir çok kullanıcın başına gelmiş sıkıntılı bir durumdur. Ne zaman tıkanacağı belli olmayan bu giderler genel olarak kullanıcıları endişeye sevk eder. Bu yüzden değişik çözümler üreterek kendilerince bu sıkıntıyla karşılaşmamaya çalışırlar.

Mutfak Tıkanıklığı Çözümleri

Mutfak atık su gider borularının tıkanmasında en büyük neden yemek artıkları ve yemeklerde kullandığımız yağlardır. Önlem alınmadığı takdirde bu durumun  sonu tadilata kadar gider. Tıkanıklığın önüne geçmek için bulaşık yıkarken tabakların dibinde kalan yemek artıklarını mutfak lavabosunun içinde biriktirerek çöpe atmak gerekmektedir. Aksi takdirde artıklar, sifonun ya da mutfak gider borusunun ilerisinde birikerek suyun önünü kapatır. Lavabo gideri su çekmemeye başladığında tıkanıklığın ilk safhası başlamış demektir. Bu sıkıntıyı yaşayan ve ceremesini çeken ev hanımlarına büyük sorumluluk düşmektedir. Ancak zamanın yarısını mutfakta geçiren, dikkatli ev hanımlarında bu sıkıntıyı görmek pek mümkün olmasa da bazen tıkanmanın sebebi yapı esnasında işçilik hatalarından kaynaklanmaktadır. Tesisatçı ustalarının eğim vermeden döşediği gider borularını, ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanın, tıkanıklığın ortaya çıkmasına neden olur. Böyle durumlarda tadilat yapmadan problemi kesin çözüme kavuşturmak mümkün değildir.Yanlış kullanım sonucunda tıkanan mutfak gider borularında yaşanan tıkanıklıklar kırmaya gerek kalmadan açılmaktadır.

Mutfak Gideri Neden Taşma Yapar ?

Mutfak lavabosu neden taşar?

Mutfak giderinde geri tepme; söz konusu ise, iki seçenek üzerinde durulur.

  • İlk önce suyun geri teptiği daireye incelenir. Eğer bu daire mutfak lavabosunu kullandığı zaman su geri tepiyor ise sorun bu dairenin gider borusu ile alakalıdır.
  • İkinci seçenek ise binanın ana logar dediğimiz tüm dairelerin kullandığı ortak giderinde bir problem olabilir. Bu da Mutfak gideri taşması  söz konusu olan daire kullanım yapmadığı takdirde bile suyun geri tepmesini sağlar. İşte bu durum binanın genel bir sorunu olduğunu gösterir.Gider hattınız, yağlanmadan dolayı daralmış olabilir ve taşmaya sebep oluşturabilir, en büyük sebebi ise gider hatlarının yanlış eğiminden ötürü geri taşma yapabilir. Usta hatalarından kaynaklı, yanlış eğim vermek, giderlerin sürekli taşmasına sebep olur. Aynı şekilde lavabo gideri taşması gibi tuvalet gideri de taşabilir. Trakya Tesisat olarak lavabo ve tuvalet geri taşma sorununa çözümler sunuyoruz.

Mutfak Gideri Tıkanıklığını Nasıl Açıyoruz ?

Mutfak lavaboları tıkandığında öncelikle Tıkanıklık Açma Robotu ile mevcut alana açılarak sıkıntı giderilir. Sonra kameralı cihazlarla mutfak gideri  kontrolü yapılarak gider  hatlarında meydana gelmiş sorunun tespiti sağlanıyor, sorunun neden kaynaklandığı, hattı tıkayan nesnelerin neler olduğu, hatta bir çökme olup olmadığı kontrol edilir. Bu gibi durumların tekrar edip etmeyeceği veya da herhangi bir tadilat gerekip gerekmeyeceği kamera ile görüntüleme sonucunda ortaya çıkarılır. Bu sayede Mutfak gideri kırmadan makine ile açma işlemi gerçekleşmiş oluyor.

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Günlük olarak en çok kullandığımız mutfak lavabosu, tıkanmaların en sık yaşandığı kısımlardan biridir. Peki mutfak lavabosu neden tıkanır?

  • Yemek sonrasında tabaklarda oluşan parçacıkların durulanması sonucu yemek atıklarının zamanla mutfak giderin de birikmesi
  • Yağların lavaboya dökülmesi sonrası, yağlar gider borularına yapışır ve diğer parçacıklarla birleşerek zamanla tıkanıklığa sebep olur
  • İnşaat halindeyken tesisat boruları içinde inşaat kalıntılarının kalması
  • Tesisat yapımı esnasında yapan ustanın atık su tesisatında akıntıyı düzgün verememiş olması
  • Evlerimize gelen suyun kireci ile borularda kireçlenme ve  boru çapında daralma meydana gelir bu da tıkanıklığa sebep olur.

Robotla Mutfak Gideri Açma  işlemi Hizmet Alanlarımız…

♦ Çerkezköy Robotla Mutfak Gideri Açma   ♦ Çorlu Robotla Mutfak Gideri Açma  ♦ Kapaklı Robotla Mutfak Gideri Açma   ♦ Saray Robotla Mutfak Gideri Açma  ♦ Veliköy Robotla Mutfak Gideri Açma ♦ Kızılpınar Robotla Mutfak Gideri Açma  ♦ Velimeşe Robotla Mutfak Gideri Açma ♦ Karaağaç Robotla Mutfak Gideri Açma ♦ Yoncalı Robotla Mutfak Gideri Açma ♦ Muratlı Robotla Mutfak Gideri Açma ♦ Vakıflar Robotla Mutfak Gideri Açma ♦ Ulaş Robotla Mutfak Gideri Açma ♦ Marmaracık Robotla Mutfak Gideri Açma ♦ Lüleburgaz Robotla Mutfak Gideri Açma ♦ Tekirdağ Robotla Mutfak Gideri Açma ♦ Yenice Robotla Mutfak Gideri Açma  ♦ Ergene Robotla Mutfak Gideri Açma  ♦ Yeniçiftlik Robotla Mutfak Gideri Açma ♦ Marmara Ereğlisi Robotla Mutfak Gideri Açma