Kombi Su Eksiltmesi & Kombi Su Kaçağı

Kombi Su eksiltmesi; eğer sürekli olan bir durum ise yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Kombi ısıtma sisteminde kapalı devre diye tabir ettiğimiz şekilde çalışmaktadır. Kapalı devre dediğimiz sistem içerisine belli oranda su doldurursunuz bu su sürekli eksilmeden çalışarak evinizi ısıtır.

Eğer kombi sistemine doldurduğunuz su belli bir süre sonra azalıyor veya düşüyor ise sistemde bir sıkıntı var demektir. Kombi Su kaçırıyor ise zaten kontrol ederek bunu anlayabilirsiniz. Fakat bazen kombilerde bulunan genleşme tanklarındaki hava oranı bittiği için veya diyafram patladığı için bu durum böylede yapabilir. Fakat bu kombinin su değerlerinde dalgalanmaya sebep olarak emniyet ventilinin açmasına sebep olur. Fakat sizde öyle bir durum yok ise  Kombinin basıncı düşüyor ve arızaya geçiyor ise bu durumu kontrol etmek gerekir.

Kombinin Barı Neden Sürekli Düşer?

Kombilerin çalışması için belli bir basınca ihtiyaç vardır. Bu 1,5 bar ile 2 bar arasındadır.Bu basınç kombinin çalışması için yeterlidir. Bu sayede içerindeki suyu ısıtarak peteklere gönderir ve eviniz ısınmış olur. Eğer kombi basıncı 1 barın altına düşerse kombi arızaya geçerek kendini korumaya alır. İşte bu gibi durumların bir kaç sebebi vardır.

  • Kombi ile alakalı problemler
  • Tesisat ile alakalı problemler

Sizin yapmanız gereken böyle bir durum olduğunda ilk önce sizin gözle bir sistemi kontrol etmenizdir. Kombi altını ve petek bağlantılarını kontrol ediniz. Sonra yetkili servisi çağırarak kombiniz de bir sıkıntı olup olmadığını kontrol ettiriniz. Eğer sorun tesisat ile alakalı ise ve herhangi gözle görülür bir iz yok ise firmamızı arayarak destek isteyiniz.

Kalorifer tesisatı kaçağı; özel makineler ile tespit edilerek tamir edilebilmektedir.Cihazla kalorifer kaçağı bulma  işi her ne kadar zor bir iş olsa bile firmamızın bu konuda deneyimleri çoktur. Bu gibi durumlarda  Kalorifer kaçağını cihazla tespit etme işi diğer çözümlere göre daha maliyetli olmaktadır.

Diğer çözümden kastımız yeni nesil kalorifer kaçağı kapatma kimyasalıdır. Bu kimyasallar belli bir çözelti halinde tesisata konularak kaçağın durumuna göre reaksiyon göstermektedir.

Bu sayede hiçbir yere zarar vermeden bu sıkıntı giderilmiş oluyor.Bu konu ile alakalı bir çok deneyimimiz olduğu için kullanılan kimyasalın önemini çok iyi biliyoruz. Bu yüzden etrafta dolaşan “kimyasal kapatmıyo, Ben döktüm olmadı ” gibi sözlerin esas nedeni kullanılacak kimyasal çözeltisinin ayarını bilmemektir. Her nalburdan aldığınız ürün kesin kapatir diye satılıyor ama çoğunun bizde kapattığını görmedik. İşte bu yüzden işi tecrübe etmiş ,işin ehli ve eğer kapatamazsa geri iadeli olan Trakya Tesisat firmamızın kullandığı ürünü tercih ediniz. Bu tür problemlerde firmamızı arayarak destek alabilisiniz.