Kapaklı Cihazla Su Kaçağı Bulma ve Tamir Etme

Kapaklı Cihazla Su Kaçağı Bulma; firmamızın yeni nesil su kaçak tespit cihazları ile verdiği bir hizmet türüdür. Teknolojinin getirdiği bu yenilikleri bünyemize katmak elbette biraz pahalı da olsa yapılmayanı yapmak ,çözülmeyeni çözmek için çabalıyoruz.

Kapaklı Cihazla Su Kaçağı bulma

Su kaçağı; temiz su tesisatları ve atık su tesisat boruları içerisinde  meydan gelebilir. Bu meydana gelen su kaçakları bazen gözle görülebilir bazen ise tesisat boruları zemin altında veya duvar içinde kaldığı için görünmeyebilir. Yapmanız gereken tek şey evlerinizde ve iş yerlerinizde meydana gelen bu tür su kaçaklarına  iyi bir tesisatçı tarafından müdahale işlemi gerçekleştirmektir. Ancak her zaman şanslı olunmayabilir. Çünkü hizmeti sunan tesisat firması su kaçakları ile birlikte duvarlarınızı delebilir ve sizi büyük bir zarara uğratabilir. Su kaçağı tespit etme işlemi her zaman istenildiği gibi olmamaktadır. Çağıracağınız firma  eski yöntemler ile sorununuzu çözmeye çalışabilir. Bu da evinizde büyük tahribat gerektirebilir. En doğru yöntemi kullanıp kullanmadığını mutlaka önceden tespit etmeniz gerekir. Yoksa büyük bir zorluk yaşayabilir ve evinizle ilgili daha büyük sorunlar çıkarabilirsiniz. Çıkacak olan sorunların en büyüğü ise tahrip edilme işlemi esnasında kırılan alanın büyüklüğü ve hatta komple tesisatınızın değişimi bile gerçekleşebilir. Bu size seramik, boya , beton ve usta  masrafı gibi bir çok sorun çıkaracak, su kaçağı tespitinden beş katı maliyetle bu işi halletmeniz sağlanacaktır. Bu şekilde problemler ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka baştan iyi bir firma tercihi yapmanız gerekir. Bunun için profesyonel firmalar ideal olacaktır. Üstün bir alt yapısı olan firmalar ve ayrıca uzman bir tesisatçı kadrosu olan firmalar sizin için ideal olacaktır.
Sektör içinde mümkün olan son teknolojileri kullanan kaliteli hizmet veren  firmalar mutlaka vardır. Su kaçağı bulmak  için firmaların neler yaptıklarına değinilecek olursa, tüm kurumsal firmalar en son teknoloji olan bilgisayarlı arama cihazları ile mükemmel işler ortaya koymaktadır. Bu işlemler arasında eski yeni bütün binalarda su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Su kaçaklarının nedenlerine de eğilmek gerekir. Su kaçağının bulunduğu binalar eski binalar olabilir ve yılların aşınması nedeni ile uzun süredir değiştirilmeyen borular yüzünden kaçaklar oluşabilir. Yeni olan binalarda ise kullanılan malzemenin kalitesizliği ve genel olarak yapılan işçiliğin kalitesizliğinden meydana gelen  su kaçakları yaşanmaktadır. Su kaçakları nasıl anlaşılır diye sorulacak olursa, su kaçakları borulardan sızan suların, duvarlara bıraktığı nemlenme nedeni ile anlaşılır. Bu nemlenme su öbekleri oluşumuna , duvarda renk değişimi ve boya kabarmalarına ve uzun vade de  kötü kokulara sebebiyet vermektedir. Bunları gördüğünüz anda, bir uzmandan yardım alarak zararınızı en aza indirebilirsiniz.. Kurumsal firmaların kullandıkları cihazlara değinecek olursak, akustik dinleme cihazı, açık alanlar için su tespiti yapıldığı zaman kullanılacak olan detektörlü tespit cihazı gibi cihazlar en fazla kullanılan cihazlar arasında yer alıyor. Bu cihazlar ile birlikte kurumsal firmalar su kaçağı tespitini istenildiği zamanda yapmaktadır.

Kapaklı Bilgisayarlı Cihazla Su Kaçak Tespiti

Su kaçağı genel olarak ilk önce su faturalarına yansır. Yüksek gelen faturalar artık çok can sıkıcı olmaya başlamıştır ve görünürde bir su kaçağı da bulunmamaktadır. Bunun için gizli bir su kaçağı var mı diye bir kontrol yapmanız gerekir. Çünkü bazı su kaçakları kendilerini göstermezler.  Su kolay bulduğu yerden  akarak kendine yol bulup hiç umulmadık bir yerden çıkabilir. Bu durum size büyük sıkıntılar çıkarabilirler. Bu durumun anlaşılabilmesi için öncelikle su sayacının kontrolünün yapılması gerekir. Bazı su sayaçları kaçağın büyüklüğünden dolayı  kullanım olmadığı zaman bile su sayacı dönebilir. Ancak bazı kaçakları çok küçük olacağı için sayacı  uzun vadede çevirebilir.Daha sonrasında ise suyun ne kadar kullanıldığı tespit edilir. Kullanılan su tonunda çok fazla bir artış varsa o vakit su kaçağı gizli bir halde gerçekleştirmektedir. Bunun dışında su kaçağının su sayacından anlaşılma durumundan bir tanesi de evin içinde veya iş yerinde bulunan tüm çeşmelerin kapatılması üzerine hala su sayacı dönüş yapıyorsa o zaman evde su kaçağı vardır denir. Bunun için yetkili kişilerden inceleme  yapmalarını isteyebilir ve su kaçağı tespiti yapılması için uzman ekiplerin çalışma başlatmasını sağlayabilirsiniz. Gerçekleştirilen su tespiti sayesinde küçük çatlaklar ve delikler kolaylıkla bulunmaktadır.