Çerkezköy Radyatör Temizliği

Çerkezköy Radyatör temizliği; firmamızın makine ile verdiği hizmetlerin başında gelmektedir. Radyatör evlerimizde kullanmış olduğumuz ısınma araçlarıdır. Halk dilinde petek olarak da adlandırılan bu ürünler doğalgaz kullanımının evlerimizde yaygınlaşması ile hayatımıza girmiştir.

Dairelerimizde yapılan kalorifer tesisatları ile  kombi ve peteklerden oluşan birbirine bağlı kapalı bir sistem tasarlanır. Kombi merkezli çalışan bu sistemde her odaya konulan radyatörler aracılığı ile odalardaki ısı değerleri ayarlanır. Kombi sıcak suyu pompa sayesinde radyatörlere pompalayarak odaların ısınmasına sebep olur. Bu sistem birbirine entegre bir sistemdir.

Kombi altına toplanan tesisat boruları sıcak suyu radyatörlere götüren ekipmanlardır. Peki Radyatör temizliği ne demektir. Kombi çalışması için  üç enerjiye ihtiyaç duyar. Elektrik, Gaz ve su  olmadan kombi çalışmaz. İşte Elektrik ve gaz ayrı sistemler su ise ayrı bir sistemde çalışmaktadır.

Kalorifer tesisatlarında suyun ısınması ile peteklerden ısı enerjisi elde ederiz.İşte bu su kombi,tesisat ve radyatörlerin içerisinde dolaşım yaparak sürekli ısı enerjisi elde etmemizi sağlar. Bunu insan metebolizmasından da anlayabiliriz. Örneğin kalp kombi gibi sürekli kan pompalayarak damarlar vasıtası ile organları besler. İşte kombi de tesisat boruları vasıtası ile radyatörlere gönderdiği sıcak su ile odalarda bulunan radyatör peteklerini ısıtır.

İşte bu kullanım kapalı devre çalıştığı için belli bir süre sonra sirkülasyon yavaşlar. Kirlenmeler meydana gelir. Bu kirlenmeler dışarıdan bir müdahale ile temizlenir. İşte radyatör temizliği bu işlemin adına denmektedir.

Çerkezköy petek temizliği; firmamız tarafından makine ile belli bir sürede yapılmaktadır. Bu temizlik ile kullanıcılar hem ısınma verimini artırmaktadır hem de enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu tür hizmetler için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Çerkezköy Radyatör temizliği,Çerkezköy Kombi ve Radyatör temizliği,Çerkezköy Petek temizliği,Çerkezköy Tesisat yıkama,Çerkezköy Petek temizliği fiyatları,Çerkezköy de bir daire petek temizliği kaç para,Çerkezköy kombi ve petek temizliği kaç para, Çerkezköy Radyatör temizleme,Çerkezköy Petek temizleme,Çerkezköy Tesisat temizleme