Çerkezköy Kırmadan Tuvalet,Klozet,Mutfak ve Lavabo Açma

Çerkezköy Kırmadan Tuvalet,Klozet,Mutfak ve Lavabo Açma işlemlerini firmamız robotla kırmadan çözmektedir. Gelişen günümüz şartlarına ayak uydurmak için firma bünyemize kattığımız teknolojik ekipmanlar ile Trakya bölgesinde kırmadan tıkanıklık açma işlerini yapan ilk firmadır.

Yaşadığımız evlerimizde başımıza gelebilecek  en rahatsız edici sorunlardan biri olan tuvalet tıkanıklığı olmadık zamanlarda başımıza gelebilir. Uğraşması can sıkıcı ve pis bir iş olan  bu tür sorunlar için en kolay ve en çabuk çözümler aramaya başlarız. Tıkanan tuvaletler hemen her kesin başına gelebilen bir problemdir. Böyle bir durumda aklımıza ilk gelen soru ‘tıkanmış gider borusu nasıl açılır ?’ sorusudur.

Aslına bakılırsa evlerimizdeki atık su borularının genel olarak tıkanma olasılığı vardır. Mutfak,banyo ve tuvalet borularındaki tıkanmalar genel olarak kullanıcı hatalarından kaynaklanabilir. Bilinçsizce yapılan hatalar veya evdeki çocukların oyuncak ve benzeri eşyaları gider içine atması ile ortaya tıkanmalar çıkabilir.

Çerkezköy Ana gider Açma

Evlerimizde tıkanmanın en çok yaşandığı yerler

  • Mutfak borusu tıkanıklığı
  • Tuvalet tıkanıklığı
  • Klozet tıkanıklığı
  • Lavabo tıkanması
  • Süzgeç tıkanması 
  • Ana gider Tıkanıklığı

Elbette kullanıcı olarak bu tür olaylar başımıza geldiğinde öncelikle bu işi kendimiz çözmek için arayış içerine girmekteyiz. Bunun için hemen bazı bilindik yöntemler devreye girmektedir. Bizde bunlardan bahsedelim istiyoruz.

  • Genel olarak  amatörce denenmesi gereken yöntemlerin başında pompalama yöntemi gelmektedir.Tuvalet veya tıkanan bölge neresi ise pompanın çalışması için tıkalı alanda  su olması gereklidir.
  • Eğer pompalama yöntemi işe yaramaz ise , ince tel elbise askısını düğüm yerinden çözerek ucuna fazla kalın olmayan bir bez bağlayın. Daha sonra askıyı klozetin içine sokarak ileriye ve geriye doğru hareket ettirin ve tıkanıklığın olduğu yeri bulup açın.
  • Doğal tekniklerle açmayı tercih ediyorsanız, bir çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sirke ve sıcak suyu klozetin içine dökün. Bu karışımı yaklaşık 2 ya da 3 saat kadar bekletin. Burada hatırlamanız gereken husus, sirke ve karbonat karışımının sadece organik cisimlerin erimesini sağlayacağıdır.
  • Kimyasal kullanarak açmayı düşünüyorsanız dikkat etmeni gereken durumlar vardı. Özellikle eldiven maske ve gözlük gibi sizi kimyasalın etkisinden koruyacak ekipmanlar ile çalışma yapmalısınız. Yoksa kaş yapayım derken göz çıkartma durumu ortaya çıkabilir. Ayrıca kimyasal ile tıkanıklık açma  için bir çok seçenek sunulabilir. Sonuçta döküp göreceksiniz açıp açmadığını fakat boru veya contalara zarar veren tipten bir durum olmamasına dikkat ediniz. Bu yüzden genel olarak su ile reaksiyon gösteren granül şeklinde olan kimyasallar daha az zarar verebilir. Aslında önerdiğimiz yöntem olmamasına rağmen üzerinden öyle bir geçmek istedik.

Aslına bakılırsa tüm bu yukarıda anlatılanlar ile uğraşmadan işin en profesyonelce yapıldığı şekli ile  Robotlu ve kameralı tıkanıklık açma  firması ile görüşerek bu işi kısa yoldan da halledebilirsiniz.Kamera ve Robotla tıkalı boru açan tesisatçı ile işinizi riske atmadan kolayca halledebilirsiniz.