Çerkezköy Kalorifer Petek Temizliği

Çerkezköy Petek Temizliği;belli zamanlarda ısınma sisteminden kullanılan ekipmanların bakım ve temizleme işlemidir. Bu işlem  belli kullanıma aralıklarında yapılmalıdır.

Çerkezköy kalorifer petek temizliği

Örneğin; sisteminizi yeni yaptırdınız aradan 1 yıl geçti. Bu ilk senede yaptırmanız pekte doğru değildir. Çok aksi durumlarda genel olarak ilk sene yapılmalıdır. Oda istisnai durumlar çerçevesinde ele alınır. Mesele inşaat esnasında sistem iyi muhafaza edilememiş içerine pislik kaçırılmış. Bu durum eğer kullanıcı tarafından anlaşılır ise petek ve tesisat temizliği talebinde bulunabilir.

Çerkezköy Petek yıkama doğalgazın bölgemize gelmesi ile kullanım arttıktan sonra ortaya çıkmış bir ihtiyaçtır.Dikkate alınması gereken bir işlemdir.  Çünkü eğer önem gösterilmez ise sistemin verimli çalışmaması halinde boşuna gaz sarfiyatı olmuş olacaktır. Petek temizliği; makine ile petekleri sökmeden yapılmaktadır. Sistemin uygun bir yerinden makine bağlanarak belli bir basınç ile ister kimyasal ile ister hava basıncı ile sistem temizlenerek kullanışlı bir hale getirilir. Sistem banyodan havlupan kısmından veya da kombi altından bağlanarak atık su drenaja atılarak temizlik yapılır. Sonra sisteme tekrar su verilerek peteklerin havaları kontrol edilir. Tekrar kombi yakılarak sistem çalıştırılır. Belli bir sıcaklıkta bir süre çalıştırılarak  kombinin havasını atması sağlanır. Sistem ilk günkü gibi verimli çalışmaya başlar.

Çerkezköy de Kalorifer petek temizleme işlemi için firmamızı arayarak destek isteyebilirsiniz. Fiyat almak veya da bilgi almak için bizi arayınız. Firmamız sadece petek ve tesisat temizliği işlemi yapmaktadır. Kombi bakımı gibi yetkili servisin yapması gereken işleri yapmamaktadır. Elbetteki kombi ile alakalı bilgi sahibi olunmadığından değil sadece bu durumun ciddiyetinin farkında olduğu için yapmamaktadır. Sizde kombi bakımlarınızı yetkili servise yaptırınız.