Çamaşır makinesi Bağlantısı

Çamaşır makinesi bağlantısı genel olarak kullanıcıların evlerini taşıdıklarında en çok başlarına gelen durumlardandır. Taşınma esnasında hem sökme hem de takma durumları ortaya çıkar. Elbette herkesin kendinin halletmek istediği bir durumdur. Fakat bazı önemli noktalar vardır ki dikkat edilmez ise sıkıntılara sebep olabilir.

Çamaşır Makinesi Nasıl Bağlanır ?

Çamaşır makinelerinde genel olarak markadan markaya bazen değişim göstermiş olsa bile bağlantı şekli aşağı yukarı aynıdır. Örneğin; çamaşır makinesinin arkasında bir temiz su giriş hortumu bir de atık su hortumu bulunmaktadır. Bunların bağlantı yerleri eğer hazır ise temiz suyu musluk girişine, atık suyu da drenaja vererek sistemi çalışır hale getirebilirsiniz. Ancak bazı eski makinelerde bir de sıcak su bağlantı hortumu vardır. Bu genel olarak kırmızı renkte olmaktadır. Şimdiki sistemlerde böyle bir bağlantı hattı bırakılmıyor. Ben yine de başınıza gelir diye açıklama yapayım

Çamaşır makinesi bağlantı şekli; makinenin arkasında kalan mavi hortumu ucu dişli plastikten olan kısmı içinde conta olacak şekilde musluğun başlığına yerleştirerek sıkınız. Bu sıkma işlemi en son halini elle de sıkabilirsiniz fakat bir anahtar yardımı ile olursa daha iyi olur. Makine arkasındaki gırtlak hortum dediğimiz gri renkte olan drenaj hortumunu da atık su hattına sokarak işlemi tamamlamış olursunuz. Atık su hortumunu çok ileri itmeden belli ayarda bırakmak lazımdır. Çünkü çok ileri itilen hortum genel olarak mutfak lavabosunda tıkanıklığa sebep olabilir.

Çamaşır makinesi musluğu; olmayan yerlerde değişim veya da yeni bir hat gerekebilir. Elbette bunu yapabilecek durumunuz var ise sıkıntı yok ama bu tür durumlarda dışarıdan destek almanız en doğru çözüm yolu olur. Çünkü yapacağınız yanlış bir hareket sıkıntılı durumlara yol açabilir.

Bazı durumlarda da bırakılan çamaşır musluğu ağzı ile makine arasındaki mesafe uygun olmayabilir. Bu durumda Çamaşır makinesi hortumu bağlantısına ek veya da uzun çamaşır makinesi hortumu almanız gerekebilir. Yada bunların hiçbiri ile uğraşmayarak Çerkezköy Su tesisatçısı arayarak gelip bağlantıyı yapmasını isteyebilirsiniz. Bu sizin içinde bizim içinde en ideal yöntem olmuş olur.